Přihlášení
Nemáte účet? Vytvořte jej!
 
jaadamkova
Uživatel
 
možnost přispět ke zkvalitnění diagnostiky AS - 10/10/2014 13:16
Dobrý den,
Studuji psychologii, působila jsem jako asistentka lidí v poruchami autistického spektra, o této problematice jsme psala už ve své bakalářské práci. V rámci diplomky se zaměřuji na diferenciální diagnostiku AS a schizofrenie.
Ve vlastním výzkumu jde o administraci MMPI-2 (osobnostní dotazník, běžně používaný v psychodiagnostice) u osob s AS či schizofrenií a následné zpracování dat prostřednictvím statistických metod. Doufám, že se mi podaří najít typické znaky v odpovědích, které by pomohly odlišit osoby s AS od osob se poruchami schizofrenního okruhu. To by mohlo pomoci k rychlejší a správné diagnostice AS u dospělých osob, místo toho, aby byli vedeni a léčeni na mylnou diagnózu, jak se dnes docela často děje.
Obracím se na Vás, protože lidí, kteří mají diagnostikovaný AS a jsou starší 18 let není mnoho, tak bych Vás ráda poprosila o pomoc s realizací mého výzkumu, která by spočívala ve vyplnění dotazníku. Vyplňování trvá zpravidla 1,5 hodiny, prostory pro testování mám na katedře (Myslíkova 7, Praha 1), pokud nejste z Prahy, mohu i někam
přijet. Můžeme se domluvit na termínu, který se Vám bude hodit.
V případě zájmu ráda zodpovím veškeré Vaše otázky.
Budu ráda i za kontakty na další dospělé lidi s AS.
Pokud byste měla zájem, mohu poslat svoji bakalářskou práci, kde jsem dělala kvalitativní výzkum dopadů pozdní diagnostiky AS.
Děkuji Vám,
s pozdravem Bc. Jana Adámková (jaadamkova@gmail.com)
  | | Správce zakázal anonymní příspěvky.