Přihlášení
Nemáte účet? Vytvořte jej!
 
Nedati
Uživatel
 
Učitel autista ? - 04/11/2012 20:59
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli je možné, aby člověk s autismem mohl pracovat ve školství. Jsem žák střední školy a náš učitel má podle mě pár příznaků, které jsem vyčetl na wikipedii o autismu.

Jednou měl triko s logem autismu a to mě dohnalo něco si o tom zjistit.
Tak třeba, že ve škole se chová jako normální kantor, ale jakmile ho potkáme mimo školu třeba v metru .. tak nepozdraví a jednou třeba zničeho nic začal chodit osmičky kolem sloupů v metru a povídat si sám pro sebe. Má problém s vyjadřováním a učí nás odborný předmět Digitální technika kde jsou samé jedničky a nuly 1-0.

Píšu to čistě ze zvědavosti a ptám se, zda-li je možné, aby mohl učit na škole a popřípadě jak se ho šetrně zeptat (ověřit si), jestli jde o autistu nebo ne ... Nechci ho ale nějak urazit. čistě ze zvědavosti ...

Jestli by jste mi mohli pomoci, tak bych byl rád .. Děkuji
  | | Správce zakázal anonymní příspěvky.
verspor
Správce
 
Re:Učitel autista ? - 12/11/2012 21:42
Dobrý den,

samozřejmě Vám nemohu zodpovědět, zda Váš pan učitel trpí některou z poruch autistického spektra.
Někteří lidé s mírnější symptomatikou Aspergerova syndromu jsou v běžném životě dobře adaptováni, mají různá zaměstnání (mj. i učitelské profese), ve kterém jsou úspěšní a s ohledem na jejich často nadprůměrné vědomosti mohou společnost obohatit.

Někdy je patrný (a okolím referovaný) propad mezi nadprůměrnými znalostmi z určitého oboru, vysokou inteligencí a oslabením sociálních a emočních dovedností.

Ovšem je-li to případ Vašeho pana učitele, nevím a nemohu posoudit.

Přeji Vám hodně štěstí ve studiu.

Veronika Šporclová
  | | Správce zakázal anonymní příspěvky.