Přihlášení
Nemáte účet? Vytvořte jej!
 
Články
Specialisté Microsoftu Tisk E-mail
Napsal(a) www.specialisterne.dk, překlad: Bc.Tomáš Hudec   
Čtvrtek, 17 červenec 2008
Všichni víme, jaké to je, když se při příliš nezáživném úkolu tu a tam přestaneme soustředit. Také víme, že opomíjíme detaily, když je jich příliš. To však není případ SPECIALISTERNE („specialistů“), kteří testovali Windows XP Media Centre pro Microsoft. Mají autismus a mají proto jedinečné nadání. 

I dvě velmi rozdílné společnosti mohou snadno pracovat společně a s oboustranným prospěchem. A to přesto, že jsou jejich kultury zcela v protikladu jedna k druhé.

Microsoft Denmark je společnost, která po svých zaměstnancích obvykle vyžaduje velmi mnoho. Musí být adaptabilní a iniciativní, musí být schopni pracovat samostatně. Musí být ochotni pracovat v halách otevřených, nekrytých kanceláří a jejich sociální dovednosti musí být optimální. Pracovní den v Microsoftu je často hektický a práh stresu vysoký. 

Dánská poradenská firma SPCEIALISTERNE má velmi odlišné priority. Zaměstnance láká bezpečným prostředím a pevnou rutinou. Oceňuje možnost totálního pohlcení prací, bez nutnosti aktivně participovat na sociálních aktivitách. Tempo zcela určitě není hektické a stres je zakázaný.

Aktualizováno ( Středa, 02 únor 2011 )
Celý článek...
 
Výzkum v oblasti autismu - den otevřených dveří v laboratořích l´EPFL Tisk E-mail
Napsal(a) Jana Smolíková-Salamon   
Čtvrtek, 17 červenec 2008

Den otevřených dveří Výzkum v oblasti autismu Laboratoře l´EPFL,
EPFL Lausanne, 26.duben 2008 

Přednášející :
LASA :           prof. Billard, Noris
GRHAD:        Prof. Hadjikhani, Russo, Metrailler, Dr.Fei Chen
LMNC:          Prof. Markram
Ted-Autisme Genéve (Mme Accietto) 

1)      Slečna Mendola představuje  projekt „Alternativní teorie autismu“

Brain Mind Institute, EPFL 

Vědecký výzkum se 3 skupinami zvířat - opice, krysy a myši.
Opice -     výzkum mozku
Myši -      genetický výzkum       
Na základě výzkumu bylo zjištěno, že používání určitých chem. prostředků (angl. valproiques)- kyselin, které jsou obsažené v některých lécích proti nevolnosti čí závratím (tady thalodomide)- může u těhotných žen způsobit narození potomka s autistickými rysy.

                    

 

Aktualizováno ( Středa, 02 únor 2011 )
Celý článek...
 
ROOKERY HOVE (Velká Británie)- domov pro dospělé klienty s Aspergerovým syndromem Tisk E-mail
Napsal(a) PhDr. Lucie Bělohlávková, APLA   
Úterý, 15 duben 2008
22. 3. 2008 jsem navštívila Rookery Hove – Domov pro dospělé klienty s Aspergerovým syndromem, který najdete v britském hrabství East Sussex ve městě Hove. 

Rookery Hove spadá do sítě služeb Priory Group. Jedná se o organizaci, která byla založena v roce 1980 a v současné době provozuje ve Velké Británii přes 50 zařízení:

  • psychiatrické léčebny (zaměřené především na úzkostné, depresivní nebo závislé klienty, klienty s poruchami příjmu potravy),
  • nemocnice s komplexní péči a neurorehabilitační centra,
  • edukační centra, školy a domovy (zaměřené především na klienty s mentální retardací, poruchami autistického spektra, poruchami učení a chování).
Aktualizováno ( Středa, 02 únor 2011 )
Celý článek...
 
Zpráva z 8. mezinárodní konference AUTISM-EUROPE – Oslo, 31.8. – 2.9. 2007 Tisk E-mail
Napsal(a) PaedDr. Věra Čadilová, APLA Praha   
Středa, 21 listopad 2007
  1. Úvod

Slavnostní zahájení konference proběhlo za přítomnosti norského krále Haralda V., představitelů Ministerstva zdraví a sociální péče a dalších představitelů národních i mezinárodních organizací. Z úst přestavitelů zaznělo, že autismus se těší pozornosti odborníků v celém světě a nestojí na okraji jejich zájmu.

Aktualizováno ( Středa, 02 únor 2011 )
Celý článek...
 
Kateřina Thorová: Mýty a pravda o autismu Tisk E-mail
Napsal(a) Lucie Skalíková   
Úterý, 05 červen 2007
V posledních letech jsme si zvykli, že nakladatelství Portál zařazuje do svého edičního plánu i odbornou literaturu věnující se problematice dětského autismu a poruchám autistického spektra vůbec.

V roce 2004 poprvé vyšla kniha českých autorů (Hrdlička, Komárek), nicméně teprve nyní se nám dostává do rukou kniha, která komplexně mapuje jedno z nejtěžších vývojových onemocnění. Výborná monografie české psycholožky je založena na dlouholetých zkušenostech a každodenní práci s autistickými dětmi a rodinami lidí s autismem. Tato poctivost v práci se odráží v kvalitě textu a výsledkem je kniha, která si bezesporu zaslouží širší pozornost. Nakladatelství Portál v souladu s kvalitou obsahu publikace věnovalo velkou péči i grafické stránce, nešetřilo obrazovou dokumentací z bohatého archívu autorky.
Aktualizováno ( Středa, 02 únor 2011 )
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 Následující > Konec >>

Výsledky 26 - 30 z 30