Přihlášení
Nemáte účet? Vytvořte jej!
 
Články
Demografický ukazatel výskytu PAS v populaci dle nejnovějších výzkumů. Tisk E-mail
Napsal(a) Magdalena Čáslavská   
Úterý, 12 leden 2010
Prevalence poruch autistického spektra v populaci byla vypočítána na 0,9 %. JInými slovy:  9 dětí z 1000 má nějakou z forem poruch autistického spektra. Tento údaj je výsledkem výkumu, který byl prováděn na 307 790 dětech v různých státech USA. Tzn. z tohoto počtu jich 2 757 mělo poruchu autistického spektra.
Aktualizováno ( Středa, 02 únor 2011 )
Celý článek...
 
Centrum pro lidi s autismem v indickém Dillí - zápis z návštěvy Tisk E-mail
Napsal(a) Mgr. Lucie Jirků, sociální pedagog a terapeut APLA   
Pátek, 06 únor 2009
centre_afa.jpgPři své cestě po severní Indii jsem navštívila centrum pro lidi s autismem v hlavním městě Indie, Dillí. Organizace nese názevAction for Autism" (dále jen AFA). V zařízení jsem strávila jeden den a měla možnost hovořit s ředitelkou organizace, psycholožkou a KBT terapeutkou slečnou Nindhi Singhal.
Aktualizováno ( Středa, 02 únor 2011 )
Celý článek...
 
Zápis z výcviku v používání diagnostické škály ADOS Tisk E-mail
Napsal(a) PhDr. Kateřina Thorová, Ph.D.   
Čtvrtek, 16 říjen 2008

Ve dnech 16.-21.6. 2008 jsem se zúčastnila výcviku v používání diagnostické škály ADOS (Autism Diagnostic Observation Scale) , který pořádala Universita of Michigan, Autism and Communication Center , Ann Arbor, v Michiganu v USA.

Trénink v používání škály ADOS se skládal ze dvou úrovní:

1)      Výcvik, který slouží pro potřeby klinické praxe. Tato část byla více obecná, zúčastnilo se jí přes sto lidí. Dozvěděli jsme se obecné informace o administrování škály a obecné informace o poruchách autistického spektra.

2)      Trénink pro potřeby výzkumu a klinické praxe. Tato část tréninku byla hodně praktická, skládala se z administrování testu, kódování a diskuse o kódování u dvou modulů.

Aktualizováno ( Středa, 02 únor 2011 )
Celý článek...
 
Dítě s autismem ve speciální škole Tisk E-mail
Napsal(a) Mgr. Miroslava Prchalová, zást.ředitelky ZŠ speciální Jihlava   
Středa, 17 září 2008

logo_soc_pec_new.jpgAutismus je jednou z nejtěžších poruch dětského psychického vývoje. Dítě postižené autismem má problémy v komunikaci, sociálních vztazích a představivosti. To se samozřejmě odráží na celém jeho školním životě. Do školy nastupuje dítě s autismem tak trochu jako návštěvník z cizí planety. Vidí, slyší, cítí, ale málo světu a lidem okolo sebe rozumí.

Aktualizováno ( Středa, 02 únor 2011 )
Celý článek...
 
6. česká konference KBT, Kroměříž Tisk E-mail
Napsal(a) Mgr. Lucie Bělohlávková, APLA Praha   
Sobota, 09 srpen 2008

V rámci 6. české konference KBT jsme měli možnost poslechnout si mnoho zajímavých příspěvků. Uvádím zde ty, které mě nejvíce zaujaly.

Aktualizováno ( Středa, 02 únor 2011 )
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 Následující > Konec >>

Výsledky 21 - 25 z 30