Přihlášení
Nemáte účet? Vytvořte jej!
 
Články
Úchop, odstrčení nebo udeření klienta v sociální službě- Ano či ne? Tisk E-mail
Napsal(a) PhDr. Hynek Jůn, Ph.D.   
Neděle, 26 únor 2012
Problematice lidí se souběhem mentální retardace a problémového chování se Česká republika nevěnuje systematicky. Podle epidemiologických výzkumů ze zahraničí, zmíněných i v knize Problémové chování u lidí s mentální retardací a s autismem od Erica Emersona (Portál 2008), připadá na 10 milionů obyvatel v ČR velmi přibližně 4000 lidí se souběhem mentální retardace a problémového chování. Pro tyto lidi existuje velmi málo kvalitních poradenských a pobytových služeb, které jsou poskytovány pouze několika desítkám z nich. O pobyt ostatních lidi s mentálním handicapem a těžším stupněm problémového chování se dělí dílem rodina, dílem sociální služby (stacionáře, DOZP) a zdravotnické služby (psychiatrické léčebny). Mezi tímto trojúhelníkem lidé s mentálním handicapem a agresivním chováním často pendlují, protože starší rodiče tíživou situaci u svých dospělých dětí již nezvládají, pro sociální služby je agrese často kontraindikací pro přijetí a pro psychiatrické léčebny není mentální retardace nemoc, ale stav, tudíž nemají co léčit.
Aktualizováno ( Neděle, 26 únor 2012 )
Celý článek...
 
Skupinové nácviky sociálních dovedností pro děti s Aspergerovým syndromem od 6 do 11 let Tisk E-mail
Napsal(a) Mgr. Eva Gnanová   
Neděle, 26 únor 2012

Současná struktura skupinových nácviků pro lidi s Aspergerovým syndromem, které APLA Praha poskytuje v rámci sociálně aktivizačních služeb, vznikla v roce 2010. V tomto roce došlo k rozdělení skupin na behaviorální skupiny určené dětem od 6 do 11 let, a kognitivně behaviorální skupiny určené osobám od 12 let do dospělosti a vedou je zkušení terapeuté APLA. Ráda bych se nyní věnovala skupinovým nácvikům sociálních dovedností pro děti s Aspergerovým syndromem od 6 do 11 let, které spolu s kolegyní Mgr. Lucií Prokopičovou vedu.

Celý článek...
 
Jdeme hledat poklad! Tisk E-mail
Napsal(a) Mgr. Dana Cejpková   
Neděle, 26 únor 2012

Jdeme hledat poklad

aneb stručné představení hry geocaching, výhody hry pro děti a dospělé s PAS

Asi jste už mnohokráte stáli před otázkou, jak přimět dítě s PAS k výletu po okolí. Jak motivovat dítě k hledání a objevování nových míst, když nová místa a nové cesty mohou přinášet úzkost a stres? Jedním z možných řešení je využití hry geocaching, což je turistická, navigační a internetová hra.Aktualizováno ( Neděle, 26 únor 2012 )
Celý článek...
 
Tango tančíme v páru aneb Rozvoj komunikace u lidí s autismem. Tisk E-mail
Napsal(a) Alena Netolická, BSc. (Hons.), M.H.Sc.   
Středa, 22 únor 2012

„ Po mnoha letech čekání se nám konečně narodil vytoužený syn. Byl to zázrak. Držela jsem ho v náruči a na ničem jiném mi už nezáleželo. Ze dne na den jsem přestala myslet na svou profesi, společenský život a přátele. Se vším, co pro mne bylo dříve tak důležité, jsem se rozloučila rychleji než by luskl prsty a plně se ponořila do péče o syna a domácnost. Byli jsme šťastní. Když bylo synovi asi 18 měsíců, začali jsme si s manželem všímat, že je jiný než ostatní děti. Například se nedíval do očí a odvracel se, když jsme se mu podívali do očí my. Něco si často pobrukoval, ale nebylo to podobné prvním dětským slovům. Nezažili jsme třeba, že by za námi přiběhl a chtěl se podělit o svůj zážitek. Neukazoval na věci, které ho zaujaly, jako třeba děti ukazují na oblohu, když vidí letadlo. Přišel za námi, když mu něco scházelo nebo potřeboval ukonejšit.

Aktualizováno ( Neděle, 26 únor 2012 )
Celý článek...
 
Emoce, nemoci, hranice…vitalita nebo vyčerpání? Tisk E-mail
Napsal(a) Mgr. Lucie Straková Jirků   
Středa, 22 únor 2012

„Sakra, to mi děláš snad naschvál!…Přestaň křičet, nic se ti nestalo. Nebreč, nebo ti jednu plácnu, abys měl proč. ……..A zrovna teď, když tolik chvátáme, já se z toho snad zblázním….“

Plačící či ve vzteku se zmítající dítě a rodič plný hněvu a zoufalství. Snad každý rodič zažil někdy se svým dítkem situaci, kdy někam spěchal, potřeboval něco rychle udělat a jeho dítě zrovna v tu chvíli potřebovalo najít v hromadě hraček své oblíbené auto, bez kterého nikam nepůjde, mělo chuť vyházet celý odpadkový koš, věšelo se vám na nohy, protože chtělo pochovat.

Aktualizováno ( Středa, 22 únor 2012 )
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 Následující > Konec >>

Výsledky 11 - 15 z 30