Přihlášení
Nemáte účet? Vytvořte jej!
 

Co je to vlastně autismus ?

Autismus je jednou z nejzávažnější poruch dětského mentálního vývoje. Jedná se o vrozenou poruchu některých mozkových funkcí. Porucha vzniká na neurobiologickém podkladě. Důsledkem poruchy je, že dítě dobře nerozumí tomu, co vidí, slyší a prožívá. Duševní vývoj dítěte je kvůli tomuto handicapu narušen hlavně v oblasti komunikace, sociální interakce a představivosti. Autismus doprovází specifické vzorce chování.

Čeho si mohou rodiče všimnout už v raném věku dítěte ?

  • Nereaguje na své jméno
  • Vyjadřuje hlavně křikem a afektem, že něco chce
  • Opožděný vývoj řeči nebo naopak mluví velmi brzo, ale jeho řeč je zvláštní, připomíná mluvu dospělých
  • Nepružně reaguje na pokyny
  • Často působí dojmem, že neslyší
  • Špatný oční kontakt, nepodívá se, "co my na to"
  • Neukazuje a nemává na rozloučenou
  • Říkal/a několik slov, ale nyní přestal/a
Celý článek
LBBW Bank se modře rozsvítila pro autismus Tisk E-mail
Napsal(a) Simona.Votyova   
Pondělí, 04 duben 2011
lbbw.jpg OSN oficiálně přijala 2. duben jako „Světový den autismu“. Jedním z projektů podporující osvětu autismu je mezinárodní kampaň s názvem ,,Light It Up Blue“, ke které se připojilo více než 200 staveb po celém světě. LBBW Bank je jedinou institucí v ČR, která 1. dubna večer modře osvítila svoji budovu na Václavském náměstí.

Modrému nasvícení budovy LBBW Bank na podporu Světového dne autismu, předcházela tisková konference. Ta proběhla v rámci spolupráce v kopuli LBBW Bank na Václavském náměstí 1. 4. 2011 od 10 hod. za účasti klientů asociace APLA i zástupců českých médií. LBBW Bank podporuje asociaci APLA již 4 roky a touto akcí by ráda napomohla k šíření povědomí o této nemoci.

Martina Lambert, ředitelka marketingu a komunikace k tomu dodává: „Naše banka se jako jediná v České republice zapojila do tohoto projektu a bylo nám velkým potěšením asociaci APLA poskytnout prostory pro tiskovou konferenci a následně nasvítit naši budovu. I pro nás je to netradiční zážitek.“

„Velice si vážíme spolupráce s LBBW Bank a její účasti v kampani „Light It Up Blue“. Modré světlo pomáhá zaměřit pozornost na autismus, poruchu, která ovlivňuje přibližně 67 mil. lidí na celém světě. S touto diagnózou se rodí každé 110. dítě,“ doplnila Simona Votyová, PR manažerka APLA Střední Čechy, o.p.s.

Fotografie dalších modře nasvícených budov společností po celém světě, které symbolicky podpořily Mezinárodní den autismu, naleznete na stránkách www.lightitupblue.org

Komentáře (2)Add Comment
Cheap Newport cigarettes
napsal Cheap Newport cigarettes, srpen 04, 2011
Chinese Newport Cigarette packaging showing a lively concern the interests of consumers, establish the responsibility of Cheapest Cigarette, high security brand of colorful scene. Chinese tobacco into "strategic success of 200 million cases of Times": 2005 to 2007, with the State Wholesale Cigarettes Monopoly Bureau "big business, big brands, big Cigarettes Wholesale market" strategy to promote objectives of China's tobacco industry launched a joint reorganization unprecedented reform of the storm, with Shanghai, led by the "Shanghai smoke system", in Buy Cheap Newport, led by "clouds of the Department" to Hunan, led by the "smoke Gordon system", the three tobacco territory gradually emerges, to get recognition all walks of life, recognized industry brands, the pattern of large enterprises has been formed. China Marlboro Cigarette forward 3-5 years to build more than 10 large enterprise groups, 100 cigarette brand's strategic goal advantage Buy Newport 100.
Chinese Cheap Newports into "strategic success of the 300 million cases of the era," :2008-2010 with the National Bureau of "two dozen" strategic approach to promote, in 2008, 18 provincial Marlboro Gold companies, the 300 million cases or more There are four, 200 million cases of more than seven, more than 100 million Cheap Newports Cigarettes have six. 2009 "cigarettes on the level" the industry keyword, 2010, National Bureau "five-second" brand development plan - "532" win in five years or longer period of time, fostering two annual production of 500 million boxes, 3 an annual output of 3 million boxes Newport Cigarettes online, 5 annual output of more than 2 million boxes of the brand. "Cheap Newport 100s" win in five years or longer period of time, training 12 sales of more than $ 40 billion brand, six sales of more than $ 60 billion brand, a Cheap Newport Cigarettes income of more than 100 billion yuan brand, "532" , "461" brand development plan for the industry, "five" development describes the blueprint. Industry profits and taxes in 2010 exceeded 600 billion yuan Marlboro Cigarettes, the brand sold more than 11 million boxes, 5 more than two million boxes Newports Cigarettes Wholesale.
www.slimmingsbase.com
napsal caps, květen 20, 2011
you will regret not having laid hands on him,because the latest fashionable hat are here,you still waiting for?

baseball hats

Pills and awaken your fat, reduce weight together! Make sure you keep it not in trouble for weight loss

slimming capsule

Napiš komentář
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley

security code
Opiš zobrazená písmena


busy
 

Vyhledávání

Reklama

pribehy.jpg

index_logo_opvk.gifAktualizace a současné provozování portálu probíhá v rámci realizace projektu OP VK Škola pro každého – rozvoj rovných příležitostí pro vzdělávání dětí/žáků s autismem, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky 
 facebook.gif


logoapla.png

Zřizovatelem portálu je Asociace pomáhající lidem s autismem - APLA Praha, Střední Čechy, o.s. © 2008

 index_logo_opvk.gifAktualizace a současné provozování portálu probíhá v rámci realizace projektu OP VK Škola pro každého – rozvoj rovných příležitostí pro vzdělávání dětí/žáků s autismem, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky

esf

Praha

Tento portál vznikl v rámci projektu JPD 3, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem, státním rozpočtem České republiky a rozpočtem hl. města Prahy.

 

oplzz.jpg

 

lbbw_barevne_logo_na_bile_pozadi.gif

  s-pomoci2.gif

 

blue_small2.jpg

Tento portál vznikl za podpory společnosti Easy Software .

 Sponzorovaný hosting

sponsored-active24.gif

rss_icon.jpg RSS

Anketa

Jak se stavíte k autismu?
 

Poslední příspěvky fóra