Přihlášení
Nemáte účet? Vytvořte jej!
 

Co je to vlastně autismus ?

Autismus je jednou z nejzávažnější poruch dětského mentálního vývoje. Jedná se o vrozenou poruchu některých mozkových funkcí. Porucha vzniká na neurobiologickém podkladě. Důsledkem poruchy je, že dítě dobře nerozumí tomu, co vidí, slyší a prožívá. Duševní vývoj dítěte je kvůli tomuto handicapu narušen hlavně v oblasti komunikace, sociální interakce a představivosti. Autismus doprovází specifické vzorce chování.

Čeho si mohou rodiče všimnout už v raném věku dítěte ?

  • Nereaguje na své jméno
  • Vyjadřuje hlavně křikem a afektem, že něco chce
  • Opožděný vývoj řeči nebo naopak mluví velmi brzo, ale jeho řeč je zvláštní, připomíná mluvu dospělých
  • Nepružně reaguje na pokyny
  • Často působí dojmem, že neslyší
  • Špatný oční kontakt, nepodívá se, "co my na to"
  • Neukazuje a nemává na rozloučenou
  • Říkal/a několik slov, ale nyní přestal/a
Celý článek
APLA Praha hledá terapeuta Tisk E-mail
Napsal(a) Magdalena Čáslavská   
Neděle, 27 duben 2014

Hledáme terapeuta, ideálně s vystudovanou jednooborovou psychologií a terapeutickým výcvikem. Do náplně práce patří vedení vstupních konzultací s dětmi a jejich rodiči s cílem zhodnotit stav dítěte a doporučit vhodný systém terapeutických služeb v rámci APLA,  vedení  individuálních  i skupinových terapií dětí i dospělých, nácviky sociálních dovedností a terapie úzkostných stavů. Nedílnou součástí práce je účast na podpůrných skupinách pro rodiče a další blízké osoby.

Více info zde:

http://www.praha.apla.cz/apla-praha-prijme-terapeuta-3.html

 

 

Komentáře (1)Add Comment
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
napsal jeff, duben 27, 2015
The particular powerplant with the observe will be made by hand fake omega sale from the finest experts on this industry, yet far more crucial, they’re determined for exclusivity. Any person can recognize the particular Rolex timepieces regarding guys, as well as a fake rolex sale observe with this sort could have a very good influence above your enterprise lovers yet it's going to furthermore become respected from your close friends. You’ll manage to identify the particular Rolex timepieces regarding guys to your style rolex replica uk basically. The particular Rolex Daytona critiques would certainly enable you to to locate the most effective watch for an individual, and they're furthermore fitted to almost any situations. The particular Rolex timepieces regarding guys can easily hublot replica uk become positioned also on the net, and also each product features regarding fantastic concluding and also components. The particular Rolex Daytona timepieces have got rado replica sale fantastic shades mixtures, nevertheless, you need to be careful with all the metal elements. Clear these every so often if you need to sustain the particular factor with all the Rolex timepieces regarding guys, yet it's always best to furthermore acquire the particular observe for the watchmaker no less than 2 times per year.

Napiš komentář
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley

security code
Opiš zobrazená písmena


busy
Aktualizováno ( Neděle, 27 duben 2014 )
 

Vyhledávání

Reklama

pribehy.jpg

index_logo_opvk.gifAktualizace a současné provozování portálu probíhá v rámci realizace projektu OP VK Škola pro každého – rozvoj rovných příležitostí pro vzdělávání dětí/žáků s autismem, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky 
 facebook.gif


logoapla.png

Zřizovatelem portálu je Asociace pomáhající lidem s autismem - APLA Praha, Střední Čechy, o.s. © 2008

 index_logo_opvk.gifAktualizace a současné provozování portálu probíhá v rámci realizace projektu OP VK Škola pro každého – rozvoj rovných příležitostí pro vzdělávání dětí/žáků s autismem, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky

esf

Praha

Tento portál vznikl v rámci projektu JPD 3, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem, státním rozpočtem České republiky a rozpočtem hl. města Prahy.

 

oplzz.jpg

 

lbbw_barevne_logo_na_bile_pozadi.gif

  s-pomoci2.gif

 

blue_small2.jpg

Tento portál vznikl za podpory společnosti Easy Software .

 Sponzorovaný hosting

sponsored-active24.gif

rss_icon.jpg RSS

Anketa

Jak se stavíte k autismu?
 

Poslední příspěvky fóra