Přihlášení
Nemáte účet? Vytvořte jej!
 
Kathy Letteová: O mé rodině a jiných mimozemšťanech Tisk E-mail
Napsal(a) Magdalena Čáslavská   
Úterý, 17 červen 2014

o_me_rodine_a_jinych_mimozemstanech.gif

Knížka není úplnou novinkou, na knižním trhu už je dva roky, ale pokud jste ji objevili až nyní, na základě naší upoutávky, přečtěte si ji. Odpočinete si, zasmějete se a taky se budete trochu dojímat.

 

 Jednou v pátek po vyučování jsem spěchala ke svému autu, abych mohla vysvobodit další z řady vyčerpaných asistentek, když jsem zpozorovala nějakou matku tiše vzlykající u vchodu do vedlejší soukromé školy. Srdce se mi sevřelo. Instinktivně jsem vycítila, že i ona musí mít dítě, které nějak nezapadá mezi ostatní. Cítila jsem pochopení pro její bolest a obavy, a rozběhla jsem se k ní s otevřenou náručí. „Co se děje?“ zeptala jsem se plná soucitu.
„Můj syn…je mu pět.“
„Ano?“ Konejšivě jsem jí položila ruku na paži.
„Nejde mu francouzština.“
Měla jsem najednou obrovskou chuť nasednout do svého auta a několikrát nacouvat přímo do ní. A víte co? Porota složená z matek dětí se speciálními potřebami by mě osvobodila.
...


Když Lucy manžel opustil krátce poté, co byl u jejich syna Merlina diagnostikován autismus, stal se Merlin středobodem jejího života. Musí se potýkat s radostmi i strastmi výchovy excentrického, úžasného, ale někdy nesnesitelného dítěte…Legrační a zároveň dojemný román o tom, jak udržet rodinu pohromadě, když se člověku celý svět rozpadá před očima.

 Knížku do knihovny APLA věnovalo Nakladatelství JOTA. Děkujeme.

 

Aktualizováno ( Úterý, 17 červen 2014 )