Přihlášení
Nemáte účet? Vytvořte jej!
 
Film: Bílá vrána Tisk E-mail
Napsal(a) Simona.Votyova   
Sobota, 29 leden 2011
bl_vrna.jpg

 

Život dokáže být krutý i krásný. Australský koprodukční film o životě s autismem, dospívání, první lásce a přijetí sama sebe i druhých (2007).

Hrají: R. Wakefield, L. Ford, G. Wardová, T. Colletteová, E. Thomson a další. Režie Elissa Downová (V anglickém znění s titulky)

Patnáctiletý Thomas Mollison chce vyrůstat jako každý teenager v jeho věku. Má to ale těžké. Protože je jeho otec voják, rodina se často stěhuje a plachý chlapec se jen těžko sžívá s novým prostředím. Jeho život však ještě více ztrpčuje skutečnost, že jeho starší bratr Charlie má autismus. Zatímco rodiče Charlieho dávno přijali, Thomas nikoli. Stydí se za něj a ve skrytu duše ho nenávidí. Pak ale potká Jackii, které Charlieho společnost nevadí. Celovečerní debut scenáristky a režisérky Elissy Downové představuje emocionálně silný a přitom nesentimentální portrét rodiny, která se musí potýkat s autismem.

Snímek, který bývá často srovnáván s vynikajícím filmem Co žere Gilberta Grapea (1993) Lasseho Hallströma, posbíral řadu cen na filmových festivalech. K jeho přesvědčivosti přispívají vynikající herecké výkony, vedle ostřílené Toni Colletteové, známé například z filmů Muriel se vdává (1994), Šestý smysl (1999) nebo Hodiny (2002), především mladých herců Rhyse Wakefielda, Lukea Forda a Gemmy Wardové.

Aktualizováno ( Středa, 02 únor 2011 )