Přihlášení
Nemáte účet? Vytvořte jej!
 
Knihy a filmy
Jůn: Moc, pomoc a bezmoc v sociálních službách Tisk E-mail
Napsal(a) Portál   
Sobota, 24 duben 2010

mocpomoc.jpgHynek Jůn
Moc, pomoc a bezmoc v sociálních službách a zdravotnictví

Agresivní chování, napadání ostatních klientů i sebezraňování, které může vést i k těžkým zraněním, má řadu příčin. Někdy vychází z podstaty handicapu, jindy ho může vyvolat chování lidí z okolí. Kniha, která vychází z principů kognitivně-behaviorální terapie, se zabývá tím, jak mohou ošetřovatelé, vychovatelé a další lidé, kteří pracují s lidmi s problémovým chováním, změnit své chování tak, aby nevyvolávali problémové chování svých klientů. Knihu ocení speciální pedagogové, psychologové, psychoterapeuti, lidé pracující v zařízeních pro klienty s handicapem, zdravotnický personál psychiatrických klinik (tzv. neklidových oddělení).

Aktualizováno ( Středa, 02 únor 2011 )
Celý článek...
 
Preißmann: Život s Aspergerovým syndromem Tisk E-mail
Napsal(a) Portál   
Sobota, 24 duben 2010

zivot_s_aspergrovym_syndromem.jpgCh. Preißmann
Život s Aspergerovým syndromem

Kniha se věnuje úvahám na téma psychoterapie osob s Aspergerovým syndromem (AS). Autorka, lékařka, u níž byl ve věku 27 let Aspergerův syndrom diagnostikován, čtivým a zajímavým způsobem popisuje průběh své psychoterapie. Postupně objasňuje problematiku navazování terapeutického vztahu s osobami s AS, rozkrývá speciální potřeby a přání, která klient s AS v terapeutickém vztahu pociťuje, a charakterizuje témata, která hrají podstatnou roli v terapii.

 

Aktualizováno ( Středa, 02 únor 2011 )
Celý článek...
 
Dokument: Aspergerův syndrom - pořad Diagnóza ČT Tisk E-mail
Napsal(a) Magdalena Čáslavská   
Čtvrtek, 18 březen 2010

Další díl z triptychu dokumentů pořadu Diagnóza ČT natáčený v APLA Praha nese název Aspergerův syndrom.

Aktualizováno ( Středa, 02 únor 2011 )
Celý článek...
 
Fournier: Kam jedeme, tati Tisk E-mail
Napsal(a) Oficiální text distributora   
Čtvrtek, 18 březen 2010
kam_jdeme.jpgMilý Mathieu, Milý Thomasi, když jste byli malí, býval jsem o Vánocích někdy v pokušení darovat vám nějakou knížku, třeba Tintina. Mohli bychom si o ní potom společně povídat. Tintina znám dobře, všechny jeho příběhy jsem několikrát četl. Ale nikdy jsem to neudělal, bylo to zbytečné, neuměli jste číst. Nikdy se to ani nenaučíte. Vašimi vánočními dárky zůstanou už navždycky jen kostičky nebo autíčka… Teď, když Mathieu odešel hledat svůj balon někam, kde mu ho už nemůžeme pomoct najít, teď, když Thomas, který na Zemi zůstal, má hlavu čím dál tím víc v oblacích, vám chci přece jen jednu knihu věnovat. Knihu, kterou jsem napsal pro vás. Aby se na vás nezapomnělo, abyste nebyli jen fotkou na průkazu ZTP. 
Aktualizováno ( Pátek, 04 březen 2011 )
Celý článek...
 
Případ pro ombudsmana aneb Hledání domova pro chlapce s autismem.. Tisk E-mail
Napsal(a) APLA Praha   
Neděle, 20 září 2009
Kdo by mohl pomoci? Spis. zn. VOP 5284/2008
O marné snaze matky Martina  umístit svého syna do vhodného pobytového zařízení.
Režie M. Rychlíková 

Poté, co Martina vyloučili ze speciální školy z důvodu problémového chování, objevila se u něj cukrovka a incidenty se objevovaly stále častěji a ve větší intenzitě, rozhodla se jeho matka z důvodu velkého fyzického a psychického vyčerpání umístit syna v celoročním pobytovém zařízení. Její snaha najít zařízení, které by mu zajistilo kvalitní a spokojený život byla marná. 

Aktualizováno ( Středa, 02 únor 2011 )
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 Následující > Konec >>

Výsledky 10 - 18 z 18